Výběr z kategorie

Předlohou baletu Nebezpečné známosti je úspěšný román francouzského spisovatele Pierra Choderlose de Laclose Les Liaisons Dangereuses (Nebezpečné známosti). Choreografii vytvořil Krzysztof Pastor na původní hudbu lotyšského hudebního skladatele Arturse Maskatse.
Děj baletu je založen na dramaticky vyhrocených mezilidských vztazích, odehrávajících se na ...

1. 9. 2011  -  Europeana, Divadlo Reduta

Evropské dějiny dvacátého století líčené s nadhledem, humorem i sžíravou ironií. V původní dramatizaci Reduta uvádí tento strhující komentář k uplynulému století, ve kterém sehrála důležitou roli válka, vynález podprsenky i perforovaného toaletního papíru. Banality i klíčové okamžiky zde dostávají stejný prostor a výsledkem je nový pohled na naši minulost. ...

Divadelní představení amatérského souboru Dramaťák gymnázia Šlapanice doprovázeného pěveckým sborem gymnázia a profesionálním orchestrem Figura Musicalis pod vedením Marka Čermáka.

Světově proslulá komedie francouzského novoromantismu z roku 1897. Titulním hrdinou pětiaktové veršované komedie je historická postava Cyrana de Bergerac, spisovatele a vojáka, který žil v 17. století.

12. 2. 2011  -  Zaslíbení, Mahenova Činohra

Autentická love story, kterou ukončily dvě tragické autonehody. Nesentimentálně vyprávěný životní příběh krasobruslařské legendy Hany Maškové a textaře Jiřího Štaidla, plný nestárnoucích hitů a neopakovatelné atmosféry šedesátých let.

Inscenace na motivy díla Františka Hrubína se odehrává v I. polovině XII. století a je zpracována tak, aby dramatický děj romatického příběhu odpovídal výstižnému podtitulu hry - Krvavé spiknutí v Čechách.

22. 12. 2010  -  Korespondence V+W, Divadlo Reduta

Originální inscenace, jejíž autorkou je Dora Víceníková, vychází z třísvazkové korespondence Jiřího Voskovce a Jana Wericha (vydáváno 2007-2008). Představení (má opravdu úžasně řešenou scénu), jehož režie se ujal Jan Mikulášek, hrají tři herci - Vašek Vašák (Voskovec), Jiří Vyorálek (Werich) a Gabriela Mikulková (Zdenička). V brněnské Redutě vznikl malý záz...

Nadčasově pojatá inscenace choreografa Martina Dvořáka volně inspirovaná knihou Simona Mawera - Skleněný pokoj a filmem Dvě tváře jedné ženy. Nesmrtelná story o lásce až za hrob. Paralely a rozdíly lásky fyzické a metafyzické, pravdy a lži, snu a reality. Důsledky zrady, žárlivosti, smrti a odpuštění. Ale i pak to může mít pokračování. Láska až navěky.

...

Focení tohoto amatérského divadelního představení bez nadsázky považuji za doposud nejtěžší věc, kterou jsem mohl fotit. Hlavním důvodem bylo opravdu slabé osvětlení zajištěné halogeny, což mne nutilo jít mnohdy až k ISO 1600, což v případě D80 znamená silnější šum a degradace kresby. Naštěstí ale zašuměné fotky k divadlu pasují, takže jsem se nakonec nesnaž...

Termíny
Červen 2021
Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Sobota
Neděle
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Volný termín
Částečně obsazený termín
Nerezervovatelný termín
Nezávazná poptávka
Design v 4.0: Jan Džačovský 2009 - 2012 (jd-foto@ffpower.cz)  |  Počet návštěv:
[CNW:Counter] Antispam.er.cz